Leniččiny akvarijní rybičky

Akvarijní rybičky
Homepage E-mail
Domů novinky Bodlok tominský

Bodlok tominský

 Biotop
Útesové moře

Doporučený počet ryb v akvariu
Samostatně. Dospělí jedinci k sobě mohou být agresivní. Více dospělých ryb lze chovat jen v opravdu velkých akváriích s množstvím úkrytů.

Minimální velikost akvaria
300l


Krmení
Převážně býložravec: řasami a dospělý jedinec spolehlivě vyčistí celou akvarium. Kromě řas je třeba ho krmit planktonem, naupliemi žábronožky solné, rybím masem. Není-li v akváriu dostatek řas, je nutné jej denně přikrmovat zelenou potravou. Nedostatek kvalitní potravy má většinou za následek onemocnění této rybky.

Pohlaví
Těžko zjistitelné.

Odchov
K páření dochází večer. Samice vypouští do vody jikry , které samec oplodňuje. Za 24 hodin se vylíhnou larvy. Během vývoje v dospělou rybu několikrát změní barvu od stříbrné, přes hnědou až po modrou. V běžných akváriích odchov není znám.

Barva
Hnědé tělo s oranžovými koncemi ploutví.

Charakteristika
Je to celkem nenáročný druh v zaběhlých akváriích, ovšem je třeba zajistit čistou vodu a kvalitní filtrac a dostatek potřebné potravy. Při splnění výše uvedeného je to ryba vhodná pro začínajícího mořského akvaristu. Do akvária jej vypouštějte velice opatrně, může upadnout do šoku. Ztlumte světlo a několik hodin rybu nerušte. Po aklimatizaci je to vytrvalá a celkem nenáročná ryba. Je nutné ji vypustit do dobře zaběhlého akvária, bez škodlivých látek, jinak zpravidla hyne. Pokud je to možné, ideální je chovat ve společnosti čističů rodu Labroides, jelikož tento druh v akváriích často trpí vnějšími parazity. Potřebuje více místa pro plavání, proto se hodí spíš do větších akvárií. Nepoškozuje korálnatce. Bodlok umí rychle měnit intensitu svého zabarvení dle momentálního stresu a nálady. Zdravý bodlok je neustále čilý, vytrvale plave a hledá potravu. Jako úkryt mu slouží jeskyně z kamenů.
Zdroj: LZ -  akvarijnirybicka.cz

Akvarijní rybičky
Československé Armády 300
500 03 Hradec Králové
info@akvarijnirybicka.cz

Partneři

Dajana    Sera    Macenauer    Omega Czech
Wkutil

Vybíráme z fotogalerie

Foto Vstup do fotogalerie

Video

Macenauer TV - Dennerle Dosator

Video

Přečtěte si...

Ottelia ulvifolia

Přidáno dne: 08.04.2018

Ottelia ulvifolia

Středně náročná akvarijní rostlina.

Dajana

Zeptejte se nás...

Zde můžete poslat Váš dotaz nebo připomínku k webu.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie našich akvarijních rybiček.

Kontaktujte nás

Napište Váš dotaz do kontaktního formuláře a my Vám rádi na něj odpovíme.