Leniččiny akvarijní rybičky

Akvarijní rybičky
Homepage E-mail
Domů novinky Tetra neonová

Tetra neonová

Biotop
Jižní Amerika.

Doporučený počet ryb v akvariu
6 a více jedinců. Když jich je méně jsou plaší a náchylnější k nemocem.

Minimální velikost akvaria
100l 

Krmení
Všežravec:vločkové krmivo,tablety,dafnie....

Pohlaví
Samička je větší, robusnější  a má zakřivený pruh. Samec je menší, štíhlejší a má rovnou čáru.Čárou je myšlen neonový pruh. Pohlaví dobře rozeznáme ve stáří 2-3 měsíců.

Odchov
Rybky připravíme na vytření ,tak že zvýšíme teplotu mírně o maximálně o 2 stupňě a začneme je krmit živou nebo mraženou potravu a přidáváme k tomu lepší vločkové krmivo.Zvýšíme vzduchování.Vyměníme třetinu vody. Brzy dojde k výtěru a poznáme to tak že se samičkám zaplní bříško jikrami a samečci se více vybarví.Následně dojde k hromadnému vytření.Po vytření se rybky rozdělí na dvě skupiny samce odlovíme.Chovné ryby kvalitně krmíme.Potřebujeme vytírací akvarium s roštem a jemnolistými rostlinami a na trochu tmavším místě ne na přímém slunci. Nevadí provzdušňování jemné.Při tření rybky nerušíme.V třecím akvariu se matečné ryby nekrmí.Dobrá reprodukce tkví v kvalitě vody:  voda měkká, bez uhličitanové tvrdosti, tvrdost do 3 dGH, vodivost by neměla přesáhnout 80 µS, mírně kyselá, nejlepší 6,5 až 6,8 pH. Podud pH klesne pod 6,3, tak jikry přestanou dozrávat a samička se nezaplní. Teplota kolem 24 stupňů.Pro tření hledáme rybky mladší kolem 1 roku. Nejlepší doba ke tření říjen až květen, neboť v tomto období je nejlepší kvalita prachového krmení pro potěr.Rybky umistˇujeme do vytíračky večer ráno se vytřou.
Pokud se to nepovede rybky vrátíme do společenského akvaria.Po 7 až 12 dnech po úspěšném tření lze opět nasadit. Po tření je nutno chovný pár odlovit. Požírají jikry. Jikry jsou choulostivé na světlo.Akvarium zastiňujeme. Zavedeme filtraci ale na slabý proud jikry nesnesou otřesy. Jedno tření asi 100 až 200 jiker. Potěr se vykulí cca na den a pátý den se začne rozplavávat. Po rozplavání krmíme drobnou živou potravou( trepky,buchanky,vířníci,přecezený žlotek přes tkaninu). Choulostivý na přelovování. 
Rybky  cca od 6 dne pomalu učíme na vodovodní vodu.

 Barva
Stříbrné tělo s modrým neonovým pruhem.O bříška až po ocas je červená skvrna.


Charakteristika 
Akvarium by mělo být hustě osázené. Světlo by němělo být ostré.Dožívá se kolem 5 let. Začínající akvaristé ji mohou zaměnit s neonkou červenou.
Zdroj: LZ -  akvarijnirybicka.cz
Zdroj obrázek: google

Akvarijní rybičky
Československé Armády 300
500 03 Hradec Králové
info@akvarijnirybicka.cz

Partneři

Dajana    Sera    Macenauer    Omega Czech
Wkutil

Vybíráme z fotogalerie

Foto Vstup do fotogalerie

Video

Macenauer TV - Dennerle Dosator

Video

Přečtěte si...

Sevelie pruhovaná

Přidáno dne: 25.10.2015

Sevelie pruhovaná

Hejnová, společenská akvarijní rybka

Dajana

Zeptejte se nás...

Zde můžete poslat Váš dotaz nebo připomínku k webu.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie našich akvarijních rybiček.

Kontaktujte nás

Napište Váš dotaz do kontaktního formuláře a my Vám rádi na něj odpovíme.