Leniččiny akvarijní rybičky

Akvarijní rybičky
Homepage E-mail
Domů novinky Čichavec perleťový

Čichavec perleťový

Biotop
Asie

Doporučený počet ryb v akvariu
V páru.

Minimální velikost akvaria
100l

Krmení
Všežravec: mražené, živé, vločkové...

Pohlaví
Sameček má hřbetní ploutev protaženou vzadu do špičky. Samička je menší, plnější v bříšku a má zakulacenou hřbetní ploutev. U samečka v době tření celá spodní a přední část těla sytě zčervená. Na bocích má výrazný podélný černě zbarvený proužek /oba/

Odchov
26°C - střední akvarium, libovolně osázená, popřípadě i bez písku, doplněná plovoucími rostlinami. Pro úkryt samičky před samečkem je dobré vložit do akvaria kameny. Voda měkká až středně tvrdá. Sameček staví na hladině pěnové hnízdo, pod kterým dochází k výtěru. Jikry spadlé ke dnu sameček posbírá a vyprskává do pěnového hnízda. Samička mu někdy pomáhá, občas také jikry potají požírá. Po tření samičku odlovíme a snížíme sloupec vody na 15 cm. Sameček pečuje o jikry sám. Potěr se vylíhne za 24 hodin a za 3 - 4 dny po jeho rozplavání odlovíme také samečka. První tři dny po vylíhnutí není třeba krmit. Potěr po rozplavání přijímá drobnou jemnou živou potravu /viřník, nálevník/, popřípadě usušený vaječný žloutek cezený přes tkaninu, nebo prachové krmivo /Sera Micron../. 11-14 den, dle velikosti rybek, je nutné začít podávat živou potravu, vylíhlou žábronožku solnou. Do stáří 4 týdnů přijímá potěr kyslík žábrami přímo z vody, proto se doporučuje v té době velmi jemně vzduchovat vodu v akvariu. Po 4 týdnech se potěru začíná vytvářet přídatné dýchací ústrojí — labyrint. V této době musíme opět krmit velmi jemnou potravou, protože se potěr v tomto mezidobí větším soustem často zadáví. Po cca 5 týdnech od vylíhnutí začíná přijímat i jinou potravu. Potěr roste nestejnoměrně a je nutné třídit jej podle velikosti. Rybky jsou velmi plodné. Z jednoho tření bývá 500-1000 jiker. Tření lze od jara do léta několikrát opakovat.

Barva
Hnědo bílé tělo s bíí tečkami.Na spodní straně těla červený flek.Uprostřed černá čára.

Charakteristika
Rybky jsou lekavé při otřesech a prudkých pohybech u akvaria. Doporučuje se chovat je ve společnosti stejně mírných rybek, jinak se bude schovávat. Vyžaduje prostor pro plavání.Akvariu hustě osázená s úkryty pro samičky. Čistá voda a dobrá filtrace. Pozor na slepou hladinu! Akvarium musí být zakrytá, jinak mohou vyskočit nebo se nachladit. Je to odolná ryba nenáročná na prostředí. Potěr ostatních ryb samozřejmě považují za příjemné zpestření jídelníčku. Pohlavně dospívá ve druhém roce.
Zdroj: LZ -  akvarijnirybicka.cz
zdroj: google

Akvarijní rybičky
Československé Armády 300
500 03 Hradec Králové
info@akvarijnirybicka.cz

Partneři

Dajana    Sera    Macenauer    Omega Czech
Wkutil

Vybíráme z fotogalerie

Foto Vstup do fotogalerie

Video

Macenauer TV - Dennerle Dosator

Video

Přečtěte si...

Vyza velká

Přidáno dne: 13.02.2016

Vyza velká

Dravá ryba.Chovat pouze s jedince téhož druha a stejné velikosti.

Dajana

Zeptejte se nás...

Zde můžete poslat Váš dotaz nebo připomínku k webu.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie našich akvarijních rybiček.

Kontaktujte nás

Napište Váš dotaz do kontaktního formuláře a my Vám rádi na něj odpovíme.