Leniččiny akvarijní rybičky

Akvarijní rybičky
Homepage E-mail
Domů novinky Kuňka východní

Kuňka východní

Typ
Sladkovodní

Rozšíření
 Asie: Čína.....

Pohlaví
Nevíme.

Potrava
Masožravec: cvrčky, sarančaty, larvami komárů, moučnými červy, žížalami a nitěnkami. Pulci konzumují také rostlinou potravu, především řasy. Při nedostatku potravy je běžný kanibalismus.

Rozmnožování a odchov
Rozmnožení je poměrně snadné. Samice v květnu naklade do vody až 100 vajec. Vhodné je vajíčka přemístit do samostatné akvaria. Po cca 3-6 dnech se rodí pulci, které z počátku krmíme vaječným žloudkem, spařeným špenátem, drobnou živou potravou a lze i umělou potravou. Za 4-6 týdnů dojde přeměně, poté již malé žabky přijímají pouze živočišnou potravu.

Barva
Kromě obvyklé zeleno-hnědé barvy můžeme v zajetí narazit i na vyšlechtěnou modrou varietu, břicho může mít i černo-červené nebo oramžovo-černé.

Chov
Zazimování je nejlepe provést v období od ledna do března, přibližně 2-3 měsíce. Před plánovaným zazimováním žáby 14 dní nekrmíme a postupně snižujeme teplotu. Poté box umístíme na tmavé a chladné místo - 4-8°C. Substrát musí být vlhký, ale nesmí být promočený. Cca každých 14 dnů provádíme kontrolu zdravotního stavu žab. Po ukončení zimování postupně zvyšujeme teplotu a začneme vydatně krmit.
Ideální pro chov je paludárium, 60% voda, 40% souš. Na dno je vhodný neostrý říční štěrk, zemina rychle znečistí vodu. Chovat lze pohromadě i více kusů, nutný je ale dostatečný prostor. Pro jednoho jedince se uvádí jako minimální velikost akvaria 30 x 25 x 25 cm, pro skupinu cca 4 kusů pak velikost akvaria 60x40x40 cm. Chov je možný i v akváriu.
Zdroj: LZ - akvarijnirybicka.cz
obrazek: google

Akvarijní rybičky
Československé Armády 300
500 03 Hradec Králové
info@akvarijnirybicka.cz

Partneři

Dajana    Sera    Macenauer    Omega Czech
Wkutil

Vybíráme z fotogalerie

Foto Vstup do fotogalerie

Video

Macenauer TV - Dennerle Dosator

Video

Přečtěte si...

Ultricularia gibba

Přidáno dne: 30.10.2019

Ultricularia gibba

Nenáročná akvarijní rostlina.

Dajana

Zeptejte se nás...

Zde můžete poslat Váš dotaz nebo připomínku k webu.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie našich akvarijních rybiček.

Kontaktujte nás

Napište Váš dotaz do kontaktního formuláře a my Vám rádi na něj odpovíme.