Leniččiny akvarijní rybičky

Akvarijní rybičky
Homepage E-mail
Domů novinky Rak floridský

Rak floridský

Typ
Sladkovodní

Rozšíření
Severní Amerika: USA - Florida.

Pohlaví
K bezpečnému určení pohlaví je potřeba se podívat na raka zespod, tedy u samců za pátý pár nohou, kde se nachází vnější pohlavní orgány a u samic na třetí pár nohou, kde se u těla nachází dva otvory - samičí pohlavní orgány. Pohlaví lze určit i podle klepet, která jsou u samců větší a zadečku, který je větší naopak u samic. Tento je uzpůsoben, aby samice mohly pod ocasem nosit snůšku vajíček.

Potrava
Všežravec.
 Nitěnky, patentky, spařené kopřivy, cvrčky, moučné červy, syrové rybí maso, salát, akvarijní plži, malé rybky, žížaly - vše mražené i nemražené. Nevhodné: hovězí a jiné maso z teplokrevných zvířat. Pojídá i zeleninu, ovoce a akvarijní rostliny.Rád stříhá akvarijní rostlinky.Jednou za čas se rak svlékne krunýř nevyndávejte z akvaria.Rak ho zkonzumuje a vezme si zněj potřebné látky.

Rozmnožování a odchov
Samec položí samici na záda, k oplození dojde během několika minut, samici se pod zadečkem utvoří vajíčka, která nosí zhruba měsíc, po vylíhnutí 5 mm velkých ráčat je samici lepší po pár dnech odlovit - mohla by ráčata sežrat. Ráčata se krmí drobnou stravou - různými larvami atd.....Malí raci potřebují hodně úkrytů, kam by se mohli v době svlékání krunýře schovat, v této době jsou raci nejzranitelnější a hrozí jim nebezpečí ze strany ostatních raků. Pohlavní dospělosti dosahují ve věku asi 6 měsíců. Největší ztráty jsou při svlékání.Raci jsou kanibalové.

Barva

Modří raci s jemně nafialovjelim kruńýřem.

Chov

Měl by být chován nejlépe samostatně, hrozí konflikty s ostatními raky a v akváriu bez ryb nebo s rybami, jejichž ztráta vás nebude mrzet, protože dokáže ryby ulovit a sežrat.
Akvárium by mělo mít dostatek úkrytů, voda dobře odstátá, bez chlóru, zásaditá a spíše tvrdá. Je nutné odstraňovat zbytky potravy, zvláště pokud není akvárium vybaveno výkonným filtrem.Dožívá se okolo 3 let.
Zdroj: LZ -  akvarijnirybicka.czzdroj: google

Akvarijní rybičky
Československé Armády 300
500 03 Hradec Králové
info@akvarijnirybicka.cz

Partneři

Dajana    Sera    Macenauer    Omega Czech

Vybíráme z fotogalerie

Foto Vstup do fotogalerie

Video

Macenauer TV - Dennerle Dosator

Video

Přečtěte si...

Panak modrooký

Přidáno dne: 14.11.2014

Panak modrooký

Mírumilovná rybka.V období tření teritoriální.

Dajana

Zeptejte se nás...

Zde můžete poslat Váš dotaz nebo připomínku k webu.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie našich akvarijních rybiček.

Kontaktujte nás

Napište Váš dotaz do kontaktního formuláře a my Vám rádi na něj odpovíme.