Leniččiny akvarijní rybičky

Akvarijní rybičky
Homepage E-mail
Domů novinky Dlouhokrčka Siebenrockova

Dlouhokrčka Siebenrockova

Typ
Sladkovodní

Rozšíření
Austrálie, Nová Guinea.

Pohlaví
nevíme

Potrava
Dává přednost živočišné potravě - vnitřností, žížaly....Od malička by měla být potrava pestrá.Jinak v dospělosti bude příjimat jenom to co dostávala od malička.

Rozmnožování a odchov

V teplých ročních obdobích je jejich chov možný také v zahradním rybníčku.Rozmnožují se kladením vajec. V zajetí je odchov vzácnější, ale možný. Většina prodávaných jedinců pochází z importu a s tím souvisí i způsob kladení vajec, v závislosti na podmínkách, odkud pochází. Zpravidla je třeba vytvořit umělý břeh a zvýšit hladinu vody. Želva naklade vejce do substrátu a zahrabe. Po několika týdnech se rodí malé želvy, které potřebují přístup k vodě. 

Barva

Horní část krunýře má vejčitý tvar.Měkké části těla jsou světle šedé, oči jsou výrazně vystouplé, žluté s černou duhovkou. Končetiny mají pět prstů s drápkem a dobře vyvinuté plovací blány.Barva je černo-hnědá, s jemnými odstíny mahagonu, plastron bývá mléčně bílý až žlutý.
 
Chov
 Dlouhokrčky mají velmi dlouhý krk, jehož délka činí někdy až 65% délky krunýře. Jsou to velmi dobří plavci, neustále čilí.  Tato želva nezimuje, ale její životní cyklus má klidové fáze, kdy se přijímání potravy sníží na minimum.  Paludárium nemusí být příliš velké (dle velikosti chovaného jedince), hloubka vody by měla odpovídat cca 80% délky želvy aby se mohla pohodlně nadechnout. Ideálnější je menší souš, kam může vylézt. Ve vodě je ideální vytvořit úkryt z plovoucího předmětu. Nezapomeneme na zdroj tepla a světla - UV žárovku, pod kterou se želva bude slunit a hřát. Na kvalitu vody není příliš náročná, ale vodu je třeba pravidelně měnit, aby nedošlo k zaplísnění krunýře. Filtrace není nutná.
Zdroj: LZ - akvarijnirybicka.cz
 


zdroj: google

Akvarijní rybičky
Československé Armády 300
500 03 Hradec Králové
info@akvarijnirybicka.cz

Partneři

Dajana    Sera    Macenauer    Omega Czech
Wkutil

Vybíráme z fotogalerie

Foto Vstup do fotogalerie

Video

Macenauer TV - Dennerle Dosator

Video

Přečtěte si...

Vallisneria nana

Přidáno dne: 20.02.2017

Vallisneria nana

Nenáročná akvarijní rostlina.

Dajana

Zeptejte se nás...

Zde můžete poslat Váš dotaz nebo připomínku k webu.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie našich akvarijních rybiček.

Kontaktujte nás

Napište Váš dotaz do kontaktního formuláře a my Vám rádi na něj odpovíme.