Dlouhokrčka Siebenrockova
Typ
Sladkovodní
Rozšíření
Austrálie, Nová Guinea.
Pohlaví
nevíme
Potrava
Dává přednost živočišné potravě - vnitřností, žížaly....Od malička by měla být potrava pestrá.Jinak v dospělosti bude příjimat jenom to co dostávala od malička.
Rozmnožování a odchov
V teplých ročních obdobích je jejich chov možný také v zahradním rybníčku.Rozmnožují se kladením vajec. V zajetí je odchov vzácnější, ale možný. Většina prodávaných jedinců pochází z importu a s tím souvisí i způsob kladení vajec, v závislosti na podmínkách, odkud pochází. Zpravidla je třeba vytvořit umělý břeh a zvýšit hladinu vody. Želva naklade vejce do substrátu a zahrabe. Po několika týdnech se rodí malé želvy, které potřebují přístup k vodě.
Barva
Horní část krunýře má vejčitý tvar.Měkké části těla jsou světle šedé, oči jsou výrazně vystouplé, žluté s černou duhovkou. Končetiny mají pět prstů s drápkem a dobře vyvinuté plovací blány.Barva je černo-hnědá, s jemnými odstíny mahagonu, plastron bývá mléčně bílý až žlutý.
Chov
Dlouhokrčky mají velmi dlouhý krk, jehož délka činí někdy až 65% délky krunýře. Jsou to velmi dobří plavci, neustále čilí. Tato želva nezimuje, ale její životní cyklus má klidové fáze, kdy se přijímání potravy sníží na minimum. Paludárium nemusí být příliš velké (dle velikosti chovaného jedince), hloubka vody by měla odpovídat cca 80% délky želvy aby se mohla pohodlně nadechnout. Ideálnější je menší souš, kam může vylézt. Ve vodě je ideální vytvořit úkryt z plovoucího předmětu. Nezapomeneme na zdroj tepla a světla - UV žárovku, pod kterou se želva bude slunit a hřát. Na kvalitu vody není příliš náročná, ale vodu je třeba pravidelně měnit, aby nedošlo k zaplísnění krunýře. Filtrace není nutná.
Zdroj: LZ - akvarijnirybicka.cz
zdroj:
google