Leniččiny akvarijní rybičky

Akvarijní rybičky
Homepage E-mail
Domů novinky Danio - Celestichthys margaritatus

Danio - Celestichthys margaritatus

Tento nádherný malý druh rybky byl poprvé objeven v roce 2006. Původní název z roku 2007, který této rybce dal Tyson Roberts, byl Celestichthys margaritatus. První rybky byly rozeslané do Aquari Corp v Bangkoku v Thajsku. Barvy této krásné rybky zarážely téměř všechny akvaristy, a proto se staly rychle oblíbené i přes svojí poměrně vysokou cenu.

Jiné názvy: Elestian Pearl Danio, Galaxy Rasbora, Fireworks Rasbora, Rasbora toei
Latinský název: Celestichthys margaritatus
Velikost: 2-3 cm
Teplota: 22-27°C
pH: 7-7,5
Minimální velikost nádrže: 10 litrů
Plůdek: asi 3 mm velký, průhledný, podobný plůdku danií či kardinálek.
Původ: Původně nalezeny nedaleko města Hopong v Myanmaru. Nyní  Thajsko.
Charakteristika: Tento nádherný malý druh rybky byl poprvé objeven v roce 2006. Původní název z roku 2007, který této rybce dal Tyson Roberts, byl Celestichthys margaritatus. První rybky byly rozeslané do Aquari Corp v Bangkoku v Thajsku. Barvy této krásné rybky zarážely téměř všechny akvaristy, a proto se staly rychle oblíbené i přes svojí poměrně vysokou cenu.

Dokument zveřejněný v lednu 2008 přiřadil tento druh k rodu Danio, čímž si získala rybka název Danio margaritatus. Podnětem k přejmenování bylo její krásné zbarvení známé pro rod Danio (s výjimkou Danio erythromicron).




První zaznamenaný chov této rybky byl Pete Liptrot a Paul Dixon na Bolton aquarium. Původně si mysleli, že tento druh prosperuje pouze v měkké vodě, ovšem později prosperovaly rybky i v tvrdší vodě, kde je i mnoho akvaristů v této době i rozmnožuje.

Někteří akvaristé se domlouvají, že tyto rybky budou pěstovat v přírodních podmínkách, aby se při jejich případném vyhubení ve volné přírodě mohly rybky vypustit do volné přírody. Její pestré zbarvení a malá velikost jsou ideální podmínky k vysazení do „mikro akvárií“. Je podobná ostatním daniím v návicích a tvarech. Samci jsou mnohem pestřeji zbarveni než samice. Samci mají hlubší modré zbarvení a načervenalé ploutve. Kvůli velikosti se doporučuje chovat rybky v hejnu 8-10 kusech, i více. Nechovejte je s agresivními rybkami, které by tyto rasborky mohly považovat za potravu. Preferují chladnější alkalickou vodu. Nejsou příliš známé podmínky z vod, odkud tyto rybky pochází, jako je Maynmar (dříve Barma). Nejlépe se jim daří ve zdravých zarostlých nádržích. K rybkám na dno se hodí menší sumečkové rodu Corydoras (například Corydoras hastatus, Corydoras habrosus, Corydoras pygmeanus, atp.) nebo rodu Aspidoras.

Zdroj: www.akvaportal.cz

Akvarijní rybičky
Československé Armády 300
500 03 Hradec Králové
info@akvarijnirybicka.cz

Partneři

Dajana    Sera    Macenauer    Omega Czech
Wkutil

Vybíráme z fotogalerie

Foto Vstup do fotogalerie

Video

Macenauer TV - Dennerle Dosator

Video

Přečtěte si...

Sumeček americký.

Přidáno dne: 18.07.2019

Sumeček americký.

Klidná ryba, menší ryby ale považuje za kořist. V období tření se agresivita, především samců, zvyšuje.

Dajana

Zeptejte se nás...

Zde můžete poslat Váš dotaz nebo připomínku k webu.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie našich akvarijních rybiček.

Kontaktujte nás

Napište Váš dotaz do kontaktního formuláře a my Vám rádi na něj odpovíme.