Leniččiny akvarijní rybičky

Akvarijní rybičky
Homepage E-mail
Domů novinky Cichlidka remirezova

Cichlidka remirezova

Tyto ryby jsou ale velmi složité, jsou teritoriální - hlídají si svoje teritorium a pozorují okolí. Nejsou plaché a tak se neleknou rukou v nádrži, jako ostatní druhy ryb. Samci a samice vypadají podobně, samci mají delší černé špice na hřbetní ploutvi a nemají modré značení.

SamecObecný název: Cichlidka Ramirezova, Ramirezka
Vědecký název: Microgeophagus ramirezi
Geografická poloha: Venezuela, Kolumbie
Velikost: do 5cm
Temperament: klidný
Podmínky: pH 6.5 - 7.0, 24 - 29.5°C
Náročnost: pro pokročilejší akvaristy
Minimální velikost nádrže: 37 - 75 litrů (37l pro pár)


SamiceTyto ryby jsou velice zajímavé a krásné, ale sledovat je vyžaduje trpělivost, vytrvalost a pokročilé chovatelské dovednosti. Nejlepší je kupovat ryby od chovatelů a seriózních prodejců, tyto ryby jsou náchylné na parazity a často umírají během několika týdnů. Hodně jich pochází z Asie, kde jim aplikují hormony, aby byly barevnější i v mladším věku. To může vést k nejrůznějším zdravotním problémům. Je vhodné umístit je do karantény s pár rybami co již máte v akváriu a dokonce jim nadávkovat preventivní léčbu proti parazitům. Lze tak odstranit infekce a zvýšit šanci na přežití. Tyto ryby jsou náchylné na různé nemoci.

Jakmile se dostanete přes obtížné první měsíce, můžete začít přemýšlet o odchovu těchto ryb. "Nikdy jsem nebyl schopen úspěšně odchovat všechen potěr, nejtěžší část je krmení vaječným žloutkem a naleznutí jiné dostatečně malé stravy, aby to snědly." Ramirezky se v období tření (a po tření) stávají agresivními hlídači, proto je doporučováno chovat je v páru. Je těžké najít vhodný pár (stejně jako u lidí). Když máme vhodný pár a jsou připraveni ke tření, je vhodné simulovat jim období dešťů (chladnější voda). Potěr se rozplavává do 7mi dnů. Krmení plůdku je obtížné, protože většina krmiv obsahuje velké částice a nevejdou se potěru do úst. Rostou velmi pomalu, je vhodné odlovit rodiče, protože již za pár týdnů jsou schopni se znovu třít a potěr, který by byl s nimi v nádrži by sežrali.

Akvarijní rybičky
Československé Armády 300
500 03 Hradec Králové
info@akvarijnirybicka.cz

Partneři

Dajana    Sera    Macenauer    Omega Czech
Wkutil

Vybíráme z fotogalerie

Foto Vstup do fotogalerie

Video

Macenauer TV - Dennerle Dosator

Video

Přečtěte si...

Mlž Scabies crispata

Přidáno dne: 13.02.2016

Mlž Scabies crispata

Larvy parazitují na žábrách ryb.

Dajana

Zeptejte se nás...

Zde můžete poslat Váš dotaz nebo připomínku k webu.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie našich akvarijních rybiček.

Kontaktujte nás

Napište Váš dotaz do kontaktního formuláře a my Vám rádi na něj odpovíme.